Head aega helebeežid ja hallid kodud! Tere tulemast veider, värviline ja isikupärane!
Mis on sel aastal sisekujunduses moes? Need kolm trendi võiks meid kõiki rõõmustada ja inspireerida.


Foto: Roger Davies

Trend nr. 1  Laske värvid tuppa tulla!


2023. aasta märksõna sisekujunduses on värvid. Paljud sisekujundajad on absoluutseks lemmikuks kuulutanud sel aastal rohelise erinevad variatsioonid, mis sobivad suurepäraselt roostepruuni, valge ja naturaalse puiduga. Ei tasuks karta värvilist mööblit ega värvilist seina. Mul on teile uudis- neid pindasid saab alati uuesti üle värvida!

Me tuleme ajast, mil kodu kujundati kord elu jooksul ja see püsis muutumatuna 30-40 aastat. Siis tuli tõesti enne 9 korda mõelda, et üks kord värvida. Enam mitte! Kodu peaks peegeldama seda, kes me täna oleme ja kus me täna end hästi tunneme. Aknast välja kõik, mis on ilmetu ja uksest sisse värvid ja isikupära!

Foto: iStock 


Trend nr. 2 Maksimalism ja veidrused


Kui mitmel eelneval aastal on olnud jututeemaks minimalism ja tagasihoidlikkus, siis sellega on nüüd kõik. Ehk on see mõjutus maailmas toimuvatest veidrustest ja ootamatustest või Covidi piirangutest pääsemisest, aga hall minimalism sisekujunduses on eilne päev. Täna sobitatakse kokku üllatavaid kombinatsioone ja erinevaid värve. Ja palju! Briti sisekujundajad Jordan Cluroe ja Russell Whitehead 2LG Stuudiost usuvad, et sisekujundus läheb sel aastal aina metsikumaks ja veidramaks (Allikas: intervjuu disainiajakirjale Dezeen).

Foto: Miguel Flores-Vianna


Trend nr. 3 Kunsti julgem kasutamine.


Need, kelle kodude seinu ehtisid naturalistlikud loodusvaated lisavad sinna sel aastal tooremaid ja julgemaid teoseid. Moes on veidrusi täis isikupärased joonistused, värvidest voolavad maalid, robustne graafika ja kõike seda ühel seinal koos! Mitme meediumi miksimine ühel seinal näitab julgust ja isikupära. Ägeda kombinatsioonid värvilistest postritest, mustvalgest graafikast ja segatehnikas teostest muudavad iga ruumi isikupäraseks ja hea uudis on see, et kui seina värvimine võtab siiski pisut aega, saab kunstiteoseid kasvõi iga päev ümber paigutada ja sellega ruumide ilmet muuta.

Soovin teile kõigile julget katsetamist ja enda üllatamist!

Kei


Foto: Pieter Estersohn