Kunstnikuna, kellel on IT ja startup maalima taust, olen ma avatud uutele tehnoloogiatele, mis aitavad minu tööd ja loomingulist protsessi parandada.

Üks tehnoloogia, mis on viimasel aastal minu tähelepanu pälvinud (nagu ka ilmselt paljude teiste tähelepanu), on tehisintellekt ehk AI. Mõned inimesed on väitnud, et tehisintellekti kasutamine kunsti loomisel tähendab seda, et masin teeb kogu töö ära, kuid minu arvates ei ole see päris nii. Selles blogipostituses soovin jagada oma isiklikke kogemusi AI kasutamisel  ja kuidas see on aidanud mul suurendada loovust ja muutnud kogu kunsti loomise protsessi palju põnevamaks. 


Esiteks on oluline märkida, et AI ei loo kunsti kunstniku eest. AI-d kasutavad tehnoloogiad (nt Midjourney või Dall-e) aitavad luua visandeid ja pilte vastavalt kunstniku väga täpsele sisendile. 
Sisendi ("prompt" inglise k.) loomise oskus on uus "teadus", mille võiks ära õppida iga kunstnik, kes uusi AI tehnoloogiaid oma töös kasutada soovib. 

Prompt tähendab informatsiooni või idee osakest, mis aitab edasi liikuda või midagi lahendada. Prompt Engineering on uus oskus, mis hõlmab tehisintellekti algoritmide mõistmist ja teadmiste omandamist selle kohta, kuidas masinat koolitada soovitud visuaalse väljundi genereerimiseks. Seetõttu on oluline omada head arusaama tehnoloogiast ja investeerida aega selle õppimisse. 

Seetõttu ei võtagi AI  kunstnike tööd ära, vaid selle oskuslik kasutamine annab kunstnikele ühe tööriista juurde.

AI genereerib visuaalseid ideid, millega saab edasi töötada ja muuta need unikaalseteks kunstitöödeks, mis peegeldavad kunstniku isiklikku stiili ja loovust. Lõplik toode ei ole mitte ainult AI sisendi tulemus, vaid see on ka kunstniku loominguliste otsuste ja stiili peegeldus, mis teed iga töö unikaalseks ja peegeldab kunstniku stiili. See on kunstnik, kes otsustab, millist sisendit kasutada ja kuidas muuta masina genereeritud väljundit. 

Mina oma koostöös AI- ga "treenisin" AI-l põhinevat programmi Midjourney aru saama minu stiilist, värvigammast ja soovidest. Testisin kümneid, kui mitte sadu erinevaid prompte, kuni leidsin just need õiged. Seejärel valisin välja Midjourney poolt loodud ja kõige enam mu enda stiilile sarnasevad visandid ja töötasin nendega edasi kasutates oma lemmik digitaalseid pintsleid ja värve. 

Ja nii sündiski uus kollektsioon: "Kuulsused",
mida näeb siin galeriis ja saab osta posterile lehelt.